6.GRUP OYUNLARI

El-göz koordinasyonunu destekleyici, bir çok oyun var.  bir gün olur da blog yazarım diye düşünememiş ve bir çok oyunu kaydetmemiş olabilirim. En basit birkaç örnek verebiliriz.

1.) Onlardan ilki renkli topları tuvalet kağıdı rulolarının üzerine tek tek dizmek sonrasında onları farklı bir topla vurarak devirmek eğlenceli oluyor. önemli olan topları kendisinin yerleştirmesi.

oyun-06-01

2.) 2 adet ince ağızlı koli bulduk. Topları bir koliden diğer koliye aynı şekilde dizmeye çalıştık. Müthiş bir koordinasyon oyunu.

oyun-06-02

3.) Bu oyuncağı çok seviyoruz. 3 yaşında ve hala oynuyor. Tavsiyeler bölümüne eklemem gereken bir oyuncak. İkeadan aldığımız bu tahta oyuncak üzerinde gördüğünüz çubukların yanında çekiciyle satılıyor. Çekiçle çubuklara vurup diğer tarafa geçiriyoruz. Hatta ben renk söylüyorum ateş vuruyor.

oyun-06-03

4.) Köpük tabakları bilirsiniz. Ve ağda spatulası. Köpük tabağın üzerini ağda spatulası girecek şekilde bir çok delik açtık. Ve spatulaları deliklere denk gelecek şekilde Ateş bir güzel yerleştirdi. Harika bir koordinasyon oyunu.

oyun-06-04-01
oyun-06-04-02

5.) Evde gözlerim açık ne yapsam ne yapsam diye düşünürken birden sehpa dikkatimi çekti. Benzeri bir oyunu kalemlerle sehpa üzerinde de oynatabilirim diye düşündüm. Sonuç gayet iyi oldu. o günden sonra uzun bir süre sehpa oyun için kullanıldı.

oyun-06-05

6.) Hemen kırtasiyeden bol bol çıkartma aldık. Ateş onları kendi çıkarıp başka bir fon kağıdına yapıştırmaya çalıştı. Tabi sadece kağıda değil onun dışında her yere….

oyun-06-06

7.) Çok güzel bir oyun daha balım krakerleri bir kaseden başka bir boş kaseye maşa yardımıyla geçirmeye çalıştık.

oyun-06-07

8.) Veee işte ilk puzzle denememiz. Yapamaz henüz küçük diyenler olsa da ateş bu fotografta 8 aylık. Gayet de güzel yaptı.

oyun-06-08

9.) Aslında bu kadar eğlenceli ve kolay bazı şeyleri öğrenmesi, bulaşık makinesinin kaşıklığını çıkardım. ateşin eline küçük ve büyük  kaşıkları verdim ve yerleştirdi. Hem bana yardım etmenin mutluluğunu yaşadı hem de motor gelişimine destek oldu.

oyun-06-09

10.) Offf bu çok eğlenceliydi. Yakında youtube da paylaşıcam.  Oyunu kur babaya devret. Balonu baba tuttu. Uzun balonu da Ateş. Uzun balonla diğer balona vurmaya çalıştı. Denk getirmek önemliydi. İnanılmaz eğlendi.

oyun-06-10