5.GRUP OYUNLARI

Renkleri ve şekilleri öğrenmesi adına eğlenceli bir çok oyun oynanabilir. Çevrenize baktığınızda materyalde çok. Neler yaptık bir bakalım;

1.) Öncelikle bir robot çizdik, bu robotun kafası yuvarlak, gövdesi kare, ayakları dikdörtgen, elleri üçgen antenleri de üçgen oldu. ve üçgenleri kırmızıya, kareyi yeşile, dikdörtgeni sarıya, daireyi de maviye boyalım dedik J

OYUN-05-01

2.) Bir kağıda şekilleri çizip boyuyoruz. Aynı şekilleri aynı renklerde başka bir yerde çizip kesiyoruz. Bebeğimize eşleştirmeyi gösterip aynısını yapmasını istiyoruz. Kavramsal gelişimi için harika bir oyundur.

OYUN-05-02

3.) Evde tuvalet ruloları ve havlu kağıt rulolarını atmayın, gün olur ararsınız. İnanılmaz oyun çıkıyor. En çok işe yarayan malzeme desem doğru olur. Şimdi aldık ruloları, tabi ki Ateş’e sulu boyayla boyattım. Sonrasında ruloları renkli bir fon kağıdına yapıştırdık. Astık bir yere, altlarına da kase koyduk. Pon ponları aldık. Ben kırmızı dedim, Ateş kırmızı pon ponu kırmızı rulodan attı. Pembe dedim, pembeyi pon ponların arasından buldu rulodan attı derken kaseleri doldurduk.

OYUN-05-03-01
OYUN-05-03

4.) Pon ponların hepsini önüne dökün çok pratik bir oyun, renklerini ayıralım. Daha eğlenceli hale getirmek için bir şarkı bile uydurabilirsiniz J

OYUN-05-04

5.) Yine aynı şekilde pon ponlardan önce siz şekiller yapın sonra çocuğunuz bakarak aynısını yapmayı denesin.

OYUN-05-05

6.) Evde pon pon yoksa oyuncakları renklerine göre ayırabiliriz.

OYUN-05-06

7.) Renkli bir fon kağıdını görselde görüldüğü gibi kesiyoruz. Ve kapak arkalarına eş gelecek şekilde karışık şekiller yapıştırıyoruz. Sonra kapakları kapatıyoruz. Müthiş bir eşleştirme oyunu hem eğlenceli.

OYUN-05-07

8.) Yine yine pon ponlardan pon pon yoksa renkli toplarla da yapabilirsiniz. Pon pon ya da topların aynı renklerini kağıda çizin. Ve eşleştirme başlasın. Bunlar en basit oyunlar renkleri vurgulamak için. Ve işe de yarıyor.

OYUN-05-08-02
OYUN-05-08-01

9.) Fon kağıdıyla pratik bir puzzle hazırladık. Şekilleri çizip kestik ve yerini bulup yerleştirdik.

OYUN-05-09

10.) Çocuklar bişeyleri bir yerden başka bir yere boşaltmayı çok sever. Bunu renkli buz küpleriyle denedik. Eğlenceliydi.

OYUN-05-10

11.) Kağıda şekiller çizdik. Üzerine yapıştırıcı sürdük ve makarnaları yapıştırdık.

OYUN-05-11

12.) Çok kullanışlı küplerimiz var tavsiyelerimiz bölümünde de göreceksiniz. Üzerlerinde hem hayvanlar var hem sayılar hem rengarenk müthiş eğlenceli oyunla çıkıyor. Hem eğleniyor hem öğreniyoruz.

OYUN-05-12