10.GRUP OYUNLARI

Oyun kurmak her anlamda önemli, yaşatmak önemli bu nedenle çoğu zaman gerçek materyelleri kullanıyoruz. Yaratıcılığına destek oluyoruz.

1.) Dolapta ne varsa sepete doldurdum. Bir süper market kurdum. Kasiyer kim belli. Ben alışveriş yaptım. Ve kasada aldıklarımı tek tek birlikte kasadan geçtik. Bunlar karnabahar, elma, kırmızı biber, soda, beyaz peynir, soda, süt…. Dahası da olabilir, deneyin.

oyun-10-01

2.) ‘’Evim derli toplu kalsın, Dağınıklık olmasın, Her daim müze havasında dursun’’ yok öyle bir dünya ve olmamalı da, çocuk yetişecekse biraz üç maymundan biri olmalı ve görmemelisiniz. Yastıklar yerlerde de olabilir. Keşfedecek, eğlenecek, öğrenecek ve enerjisini tüketecek.

oyun-10-02

3.) Eskiden Ateş doktor amcasından bir hayli korkuyordu. Neden anlamıyorum ama genelde çocuklar doktor odasını tanıyorlar ve sevmiyorlar. Onlara sevdirmenin en iyi yolu tabi ki yine oyun. Mutlaka bir dişçi seti ve doktor seti alın. Hem inanılmaz hoşuna gidiyor. Ve inanın işe de yarıyor. Artık korkusuz ve mutlu doktor kontrollerimiz oluyor.

oyun-10-03

4.) Meslekler say say bitmez elbette, arada bir tamirci arada da oto yıkamacı oluyor.

oyun-10-04

5.) Bu oyunu oynadığımızda 1 yaşındaydı. Ve kapıya oyuncaklarını yapıştırdık, aslan dediğimde aslanı, kuş dediğimde kuşu kapıdan alıyor.

oyun-10-06