5.AY

Hamileliğin en heyecan verici ayları başlıyor. Çünkü 5.ayda bebeğim biraz daha büyüdü.  Tabi  bu büyüme bir yandan hoşuma giderken bir yandan da tedirginliğim vardı. Bir çok anne adayının korkusu çatlaklar bilirsiniz. İlla ki  çocuğumu büyütürken onun sağlıklı doğması için herşeyim feda. Fakat varsa bir yolu yordamı denemeden ya da önlem almadan da olmazdı. Ben hamileliğim boyunca herşeyin doğalından yanaydım. Bu cildim için de değişmedi. Hemen aktara koştum. Bitkisel bir karışım aldım. Önemli olan karnınız büyümeye başlamadan bu bitkisel karışımı uygulamak  9.ayda paylaşmam gereken ayrıntıyı hemen paylaşayım hiç çatlağım olmadı.

Ve doktor kontrolümde, Bebeğimin gelişimi çok iyi gidiyor hatta normalinden daha kilolu ve boylu görünüyordu. Bende fazla kilo yoktu. hatta 5.ayda neredeyse hiç kilo almamıştım.  Çevremdeki herkes 7.ve 8.ayda birden bire çok fazla kilo alacağımı söylüyordu. Çevreniz size hep birşeyler söyler. Anlatır anlatır ve yinee anlatırlar. Siz siz olun sadece kendinize bakın. Dikkatli beslenin hem bebeğiniz hem kendiniz için. Hamile kıyafeti gibi ayrıntıları hiç düşünmedim. Buna gerek olduğunu sanmıyorum. Eğer çok aşırı bir kilonuz yoksa. Varsa da sorun değil bence. Anın tadını çıkarın,ince ayrıntılara zaman ayırmayın. Ben yaptım, kendime 2 beden büyük t-shırtler giydim. Gidip hamile kıyafeti aramak zorunda kalmadım. Eşofman,tayt derken zaten zaman hızlı akıyor.

Bu arada ballı ballı anlatırken 5.ayına kadar sıkıntı yaşamış,hamileliğini zor geçiren anne adaylarını asla unutmadım. Anne olma yolunda herkes mükemmel geçiremiyor zamanını…  çevremde tanık olduğum çok örnek var. Kimisi  5.aydan sonra daha bir rahata kavuşuyor. Kimisi de tam 9 ay yatakta hamilelik geçiriyor. Sonunda gülmek varsa illa ki çekilen acı kutsaldır. İşte bunun içindir ki cennet anaların ayağıının altındadır. Sevgiyle …